Sposób na skuteczne prezentacje!

293 wyświetleń

Czy faktycznie jest szybki, prosty sposób na nauczenie się występowania przed publicznością - czy też jest to tylko intrygujący tytuł zawierający obietnice na wyrost?

Aby mocno oddziaływać na słuchaczy, recepta jest prosta: mów o czymś, o czym masz prawo mówić, bo temat długo studiowałeś albo masz w danej kwestii duże doświadczenie. Mów o czymś, na czym się znasz i wiesz, że na tym się znasz. Mów o czymś, co wzbudziło twoje zainteresowanie. Mów o czymś, o czym bardzo chcesz opowiedzieć swoim słuchaczom. Celem prezentacji dla grupy jest spójne i profesjonalne przedstawienie wiadomości.

Oto kilka wskazówek, w jaki poprowadzić prezentację, aby nie tylko zrealizować swój cel, ale też być bardzo dobrze zapamiętanym.

1. Mocne wejście

Mocne, interesujące i energiczne rozpoczęcie angażuje słuchaczy i nadaje ton prezentacji. Zaplanuj otwarcie starannie i zacznij od ciekawej historii, przykładu, statystyki lub faktu.

2. Przedstaw cele

Po otwarciu, w skrócie przejdź do struktury prezentacji i tematu. Następnie przedstaw cele i założenia prezentacji. Jeśli występujesz przed niedużą, ale zróżnicowaną grupą, możesz pokrótce przedstawić każdego słuchacza lub poprosić, by każdy zrobił to osobiście.

3. Jasność przekazu

Kontroluj jasność przekazu dla słuchaczy. Pamiętaj, aby twoja prezentacja była płynna. Trzymaj się ram czasowych. Słuchaj komentarzy lub pytań, aby twoje słowa trafiły w potrzeby grupy.

4. Czynniki wizualne

Przekaz wizualny jest bardzo ważny podczas prezentacji. Twoi słuchacze muszą być świadomi, że ich język ciała i mimika, to połowa sukcesu – muszą wzbudzać sympatię. Ucz ich tego swoim przykładem.

5. Pytania

W prezentacji ważne jest, aby zaplanować i przygotować się na wszelkie pytania. Zastanów się o co mogą cię zapytać słuchacze i pomyśl w jaki sposób odpowiedzieć, by spełnić ich oczekiwania.

I na koniec, zapamiętaj, żeby mówić tylko o tym, o czym masz prawo mówić, przekazywać to, co pragniesz przekazać oraz używać przykładów z własnego doświadczenia.

Anita Dybala

Przewodnik

Dale Carnegie Training Poland

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Obsługa klienta

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy