Savoir-vivre w pigułce

520 wyświetleń

Zastanawiasz się: Jak ubrać się na przyjęcie? Jak zachować się przy stole? Co i jak jeść i pić? Jakie zasady obowiązują przy powitaniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarczają zasady savoir-vivre’u, omówione dokładnie w poradniku, dostępnym bezpłatnie na tej stronie.

W świecie biznesu każdy będzie potrzebował w pewnym momencie poddać się etykiecie obowiązującej w towarzystwie. Savoir-vivre jest swoistą strukturą pozwalającą na swobodne i skuteczne porozumiewanie się.

Czy jesteśmy dobrze ubrani?
Częstym pytaniem jakie stawia sobie wiele osób jest to, czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie tego, czy jesteśmy dobrze ubrani! Odpowiedz na to pytanie brzmi: TAK! A jak to zrobić? Otóż, zasada jest następująca: najpierw stań ok. 5 metrów przed lustrem i spójrz na swoje odbicie – jeśli Twój wzrok pada na twarz to jesteś ubrany właściwie (…).

Dress code. Czym on jest?
Określa on zbiór reguł, jakimi powinniśmy się kierować przy doborze stroju jaki nosimy w pracy. Każda firma powinna mieć swój własny dress code - przyjmuje się, że powinien on być prosty, nie rzucający się w oczy, biznesowy i elegancki.

Topografia stołu
Mało komu nie sprawia trudności odszyfrowanie języka sztućców, mowy kieliszków itp. Teraz zajmiemy się kwestią sztućców. Oto kilka ważnych zasad: Noże, widelce i łyżki umieszczamy według kolejności użycia, poczynając od zewnątrz w kierunku talerza (…).

Precedencja – cóż to takiego?
Otóż niniejszy termin pochodzi z języka łacińskiego „precedere” czyli „poprzedzać, pierwsze miejsce, pierwszeństwo, prym”. Precedencja oznacza w praktyce porządek pierwszeństwa podczas powitań, przemawiania, czy zajmowania miejsc w kontaktach biznesowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Z poradnika dowiesz się wszystkiego – od zasad ubioru czy etykiety przy stole po sposób prezencji i zachowania przy powitaniu, czyli kwintesencja zasad savoir-vivre. Pobierz go już teraz.

Biznes Edukator

Przewodnik

Biznes Edukator Sp. z o.o.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Kultura / Rozrywka

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika