Ryczałt za nocleg w kabinie? Czy są sposoby, żeby się zabezpieczyć przed roszczeniami kierowców?

184 wyświetleń

Ryczałt za nocleg w kabinie zaprząta głowę niejednemu przedsiębiorcy z branży TSL. Wszystko przez wciąż zmieniające się i często nieprecyzyjne przepisy. A zaczęło się od uchwały Sądu Najwyższego z 12 czerwca 2014 r., która toruje drogę kierowcom do wypłat ryczałtu za nocleg w kabinach pojazdów z tytułu niezapewnienia przez pracodawcę bezpłatnego noclegu. Termin przedawnienia roszczeń wynosi trzy lata wstecz. To może spowodować falę upadłości firm z branży TSL. Jeśli kwestia ryczałtu za nocleg w kabinie dręczy także Ciebie, przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy, co zrobić, aby nie wpaść w zadłużenie i rozwiązać problem ryczałtu za nocleg w kabinie.

Fragment poradnika

Zwrot kosztów noclegu w przypadku podróży służbowych krajowych reguluje § 8 rozporządzenia. Zgodnie § 8 rozporządzenia za nocleg podczas podróży krajowej w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stwierdzonej rachunkiem, jednak nie wyższej za jedną dobę hotelową niż dwudziestokrotność stawki diety.

W uzasadnionych przypadkach pracodawca może wyrazić zgodę na zwrot kosztów noclegu stwierdzonych rachunkiem w wysokości przekraczającej ten limit. Pracownikowi, któremu nie zapewniono bezpłatnego noclegu i który nie przedłożył rachunku, przysługuje ryczałt za każdy nocleg w wysokości 150% diety. Ryczałt za nocleg przysługuje, jeżeli nocleg trwa co najmniej 6 godzin pomiędzy godzinami 21 a 7...

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do pobrania poradnika.

Agata Wiewióra

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

TSL

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy