Raport Świadomość i postawy wobec podniesienia progu bagatelności w zamówieniach publicznych

153 wyświetleń

Czym jest próg bagatelności w zamówieniach publicznych? Czy wiesz, że został on w Polsce niedawno podniesiony? Czy zdajesz sobie sprawę, jaki ma to wpływ na twoje przedsiębiorstwo? O tym wszystkim oraz o wielu dodatkowych kwestiach związanych z przetargami publicznymi przeczytasz w poradniku „Świadomość i postawy wobec podniesienia progu bagatelności w zamówieniach publicznych”, który możesz pobrać za darmo.

Ostatnie miesiące upływają pod znakiem nowelizacji Prawa zamówień publicznych. Szczególne zainteresowanie wzbudza podniesienie progu, od którego będą realizowane przetargi.
– W dokumencie prezentujemy badania pokazując perspektywę zarówno specjalistów pracujących w administracji publicznej – zamawiających, jak i przedsiębiorców, będących wykonawcami zamówień. Wyniki badań skomentowali dla Państwa wybitni eksperci w dziedzinie zamówień publicznych – pisze we wstępie Monika Sacewicz, prezes zarządu w firmie szkoleniowej i doradczej APEXnet, w której powstał raport.

Kluczowe wnioski z raportu
• Wśród osób odpowiedzialnych za zamówienia publiczne odnotowano wysoką świadomość nadchodzących zmian w Prawie zamówień publicznych. Jednak osoby te nisko oceniają wiedzę, którą dysponują na ten temat.
• Badani odczuwają potrzebę poszerzenia swojej wiedzy z zakresu Prawa zamówień publicznych.
• Obecnie głównym źródłem informacji na temat Prawa zamówień publicznych jest internet. Istotną rolę odgrywają też szkolenia specjalistyczne.
• Proponowane zmiany w Prawie zamówień publicznych są generalnie pozytywnie oceniane.
• Występuje zgodność co do tego, że próg powinien wynosićSkontaktuj się z nami za pomocą formularza na tej stronietysięcy euro.
• Osoby odpowiedzialne za zamówienia publiczne prognozują, że poziom zatrudnienia takich specjalistów pozostanie bez zmian; rzadziej, że się zmniejszy. Jednak nie koresponduje to z obawą przed utratą pracy. Aczkolwiek wykonawcy są mniej pewni utrzymania swojej posady.

Chcesz wiedzieć więcej o zmianach w zamówieniach publicznych? Pobierz poradnik.

Raport

APEXnet sp. z o.o. sp. k.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika