Podanie o pracę

10129 wyświetleń

Zastanawiasz się jak napisać podanie o pracę? Czym jest to podanie i kiedy należy je złożyć? Ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!

Właściwa autoprezentacja jest jednym z najważniejszych aspektów, na którym powinna skupić się osoba ubiegająca się o pracę. Nie należy jednak zapominać o tym, że kreowanie własnego wizerunku rozpoczyna się dużo wcześniej niż na rozmowie kwalifikacyjnej.
Pierwszym momentem, kiedy pracodawca zaczyna wyrabiać sobie opinię o potencjalnym pracowniku, jest chwila nadejścia aplikacji. Wśród wszystkich dokumentów aplikacyjnych, to właśnie podanie o pracę jest tym, w którym popełniana jest największa ilość błędów.

Podanie o pracę a list motywacyjny
Bardzo często popełnianym błędem jest utożsamianie podania o pracę z listem motywacyjnym. Tymczasem okazuje się, że dokumenty te są dwoma odrębnymi pismami. Co prawda oba są do siebie podobne, jednak zastępowanie jednego drugim jest ewidentnym błędem, który może przekreślić szansę kandydata na zakwalifikowanie go do dalszego etapu rekrutacji - niekompletna aplikacja nie będzie brana pod uwagę.

Na co uważać?
Nie powinno budzić najmniejszych wątpliwości, że wysłanie podania o pracę jest pierwszym krokiem, wykonanym na drodze prowadzącej ku wymarzonemu stanowisku pracy. Dlatego właśnie dokument ten powinien być sporządzony z należytą starannością. Wszelkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne czy stylistyczne, mogą już na starcie przekreślić szanse kandydata, bowiem na tym etapie pracodawca wyrabia sobie opinię o potencjalnym pracowniku wyłącznie na podstawie nadesłanej aplikacji.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się, jak napisać podanie o pracę.

Ekspert Nf.pl

Przewodnik

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

HR

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Popularne zapytania:

  • podanie o pracę
  • jak napisać podanie o pracę

Inne poradniki tej firmy