Ogarnąć Kosmos. O marketingu i strategii (część 02)

931 wyświetleń

Jak skutecznie przekonywać klientów, do zakupu naszej oferty, jeśli ich nie znamy lub znamy pobieżnie? W drugiej części zbioru przemyśleń „Ogarnąć Kosmos. O marketingu i strategii”, Marcin Gieracz, twórca i główny strateg agencji doradczej Rubikom Strategy Consultants, dużą uwagę poświęcił logice zakupów, dzieląc się wnioskami z badań jakościowych „ShoppingShow”.

Z drugiej części naszego e-booka „Ogarnąć Kosmos” dowiesz się:
• jakie są popularne mity na temat marketingu,
• czy marketing sprzedaje,
• jak różni się praktyka marketingu w sektorze MSP od teorii,
• jaka jest kondycja polskiego marketingu,
• czym powinna się charakteryzować skuteczna obsługa klienta,
• kim jest konsument digitalny.

Marketing strategiczny to wiedza o konsumentach
Marketing strategiczny to nie komunikacja ani forma zaplanowania względnie efektywnej kampanii reklamowej. Marketing strategiczny to wiedza nt. tego, w jaki sposób przekonać do zakupu swoich klientów. Wiedza, na podstawie której dopiero można planować działania i sposób dotarcia. Jakże jednak robić to dobrze, jeśli tak mało wiemy o swoich klientach? Jak skutecznie przekonywać kogoś – klientów, do zakupu czegoś – naszej oferty, jeśli ich nie znamy lub znamy pobieżnie.

Obalamy mity
Ta część e-booka dotyka tak bardzo konsumenta, bo w wielu firmach zupełnie zapomina się o tym, komu i dlaczego sprzedaje się swoją ofertę. Jakimi argumentami należy operować, aby w ogóle klient zwrócił uwagę na daną markę i zechciał zainteresować się jej usługami. Przy okazji odkrywamy wiele mitów i niepraktycznego podejścia w formułowaniu strategii.

Jedyną pewną rzeczą jest zmiana
Niewątpliwie postępująca digitalizacja rynku w parze z technologią mobile wymusza na firmach czasami kompletnie nowe założenia strategiczne. Wymusza konieczność przemodelowywania swoich form sprzedaży czy docierania do klientów. A to zawsze powoduje zamęt i niechęć. Bo na ogół nie lubimy zmian, jako ludzie, a tym bardziej jako organizacje.

Pobierz poradnik i poznaj mnóstwo „życiowych” wskazówek

Marcin Gieracz

E-book

Kuźnia Strategów

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Marketing

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy