Ochrona danych osobowych 2015 : przeszkoda czy ułatwienia dla firm?

1288 wyświetleń

Poradnik powstał przy współpracy z dr Bogdanem Fischerem, radcą prawny i partnerem Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy, który brał udział w pracach legislacyjnych przy nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych.

Od początku roku obowiązują nowe przepisy o ochronie danych osobowych. Zmiany dotyczą przede wszystkim funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Przedsiębiorcy, będący administratorami danych, mają mało czasu na podjęcie decyzji odnośnie sposobu spełnienia nowych obowiązków wynikających z nowelizacji przepisów o ochronie danych osobowych i na przygotowanie się do zmian, tak aby nie przysporzyły im niepotrzebnych kosztów.

Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych w dużej mierze ma na celu osiągnięcie wyższego poziomu egzekwowania obowiązków przetwarzania danych przez firmy, przez co nieco przewrotnie stanowi część nowelizacji ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej z 7 listopada 2014 r. Czy zmiany okażą się przeszkodą czy ułatwieniem dla firm?

ABI przejmuje funkcję GIODO
Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji. – W zbliżonym do zaproponowanego w projekcie kształcie ABI funkcjonuje już u wielu dużych przedsiębiorców, u mniejszych raczej jest to rzadkość – wskazuje dr Bogdan Fischer, radca prawny i partner Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy...

Ochrona danych osobowych w kraju importera
Druga ważna zmiana wprowadzona przez nowelizację ma na celu usprawnienie przekazywania danych osobowych do krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego...

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz poradnik.

Grażyna Stefańska

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Prawo

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy