Nowe Technologie w zarządzaniu produkcją

854 wyświetleń

Możliwość gromadzenia, analizy i przetwarzania danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym to milowy krok w stronę zwiększania wydajności i zmniejszania odpadowości w parkach maszynowych, który jest możliwy dzięki nowym technologiom.

Szansę taką dają systemy do automatycznego opomiarowania maszyn, rozwiązania, które spotykają się z coraz większym zainteresowaniem ze strony koncernów. Na jakie oszczędności może liczyć przedsiębiorstwo stawiające na autonomiczne zarządzanie produkcją?

Bariery w zarządzaniu produkcją
Zwiększająca się produkcja i eksport to duże wyzwania dla każdego przedsiębiorstwa dążącego do osiągania coraz lepszej pozycji na rynku oraz realizacji wszystkich ustalonych celów biznesowych. Aby osiągnąć ten cel, trzeba zwalczyć bariery technologiczne uniemożliwiające rozwój organizacji.
Właściwie zarządzanie produkcją uniemożliwia wiele czynników, wśród których najczęstszymi są:
• Brak narzędzi pozwalających uzyskiwać dostęp do danych o statusach i wydajnościach poszczególnych maszyn i procesów w czasie rzeczywistym.
• Brak rozwiązań umożliwiających prowadzenie efektywnej komunikacji na różnych poziomach zarządzania oraz wymianę informacji pomiędzy wszystkimi strukturami organizacyjnymi.
• Brak zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie produkcją, jakością, utrzymaniem ruchu, a docelowo również logistyką i planowaniem produkcji.

Nowe technologie odpowiedzią na nowe wyzwania
Dążenie do eliminacji tych problemów oraz chęć dalszego rozwoju to dla wielu zakładów produkcyjnych motor napędowy determinujący wprowadzanie zaawansowanych rozwiązań IT służących do opomiarowania pracy maszyn. Efektem wdrożeń jest bowiem możliwość optymalnego zarządzania procesami produkcji oraz uzyskiwania wysokich wolumenów przy wykorzystaniu już posiadanych środków trwałych.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz poradnik.

Agata Wiewióra

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Produkcja

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Popularne zapytania:

  • nowe technologie

Inne poradniki tej firmy