Nowe przepisy dla handlu a działalność deweloperów

63 wyświetleń

Rosnąca popularność e-commerce wpływa na wszystkie aspekty działania sektora logistycznego, w tym na strategiczną lokalizację centrów obsługi zamówień oraz na łączną powierzchnię zajmowanych nieruchomości. Jakie obiekty magazynowe najlepiej sprawdzają się w obsłudze e-handlu?

Jak wynika z raportu Prologis „Globalny łańcuch dostaw: e-commerce i nowy model popytu na nieruchomości logistyczne” opublikowanego w 2014 roku, firmy z sektora e-commerce wynajmują obecnie jedynie 10 proc. powierzchni magazynowej na całym świecie, ale udział ten zwiększył się dwukrotnie w ciągu ostatnich trzech lat i na pewno nie wyhamuje, gdyż sprzedaż generowana przez handel internetowy zwiększa się średnio o 20 proc. rocznie i według ekspertów Goldman Sachs będzie nadal rosła w tempie dwucyfrowym.

Wymagania klientów
Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim odległość od klienta, która powinna być jak najmniejsza, aby maksymalnie skrócić czas dostawy. Z tego powodu największym powodzeniem cieszą się obiekty położone w bezpośrednim sąsiedztwie dużych aglomeracji miejskich i blisko ważnych węzłów komunikacyjnych.

Ewolucja organizacji łańcucha dostaw
Obecnie popyt na obiekty dystrybucyjne jest bardzo zróżnicowany. Zależnie od skali sprzedaży internetowej, oferowanych produktów, ich wartości oraz modelu działalności detalicznej, można zdefiniować kilka wzorców w organizacji sposobu realizacji zamówień, które wpływają na wybór powierzchni dystrybucyjnej. Wraz z rozwojem działalności wymagania firm e-commerce rosną.

Przyszłość rynku usług dla e-commerce
Rynek usług dla sektora e-commerce wciąż znajduje się w początkowej fazie, lecz jak widać, już teraz można zdefiniować pewne charakteryzujące go zależności. Ciągły, szybki wzrost sprawi, że coraz więcej firm z branży detalicznej wprowadzać będzie w życie strategie wymagające wykorzystywania rozproszonych modeli dystrybucyjnych, które skracają czas dostawy.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz bezpłatny poradnik.

Grażyna Stefańska

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy