Mieszkanie dla Młodych - będą zmiany w systemie dofinansowania

571 wyświetleń

Dofinansowanie w programie Mieszkanie dla Młodych

Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych zbliżają się wielkimi krokami. Posłowie pracują nad projektem nowelizacji ustawy od początku kwietnia, zatem nowe przepisy powinny wejść w życie w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Zapytaliśmy analityków, które zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych uważają za najważniejsze i jak nowelizacja wpłynie na sytuację nabywców na rynku mieszkaniowym.

Jeśli planujesz zakup pierwszego gniazdka, przeczytaj poradnik i zobacz, czy nie powinieneś wstrzymać się z tym do wejścia w życie nowych przepisów.

W poradniku znajdą Państwo komentarze: Michała Krajkowskiego, głównego analityka Notus Doradcy Finansowi, Andrzeja Prajsnara, analityka portalu RynekPierwotny.pl i Ilony Kostrzewskiej, analityka rynku nieruchomości w Centrum AMRON.

Najważniejszą zmianą w programie jest zwiększenie poziomu dopłaty dla rodziny wychowujących co najmniej dwoje dzieci.
Osoby bezdzietne lub wychowujące jedno dziecko, otrzymają dopłaty na dotychczasowym poziomie, czyli odpowiednio 10 i 15 proc. wartości odtworzeniowej mieszkania. Po zmianie, rodziny z dwójką dzieci będą otrzymywać 20 proc. wartości odtworzeniowej, a wychowujący przynajmniej troje dzieci otrzymają 30 proc. dopłaty. Jednocześnie, w przypadku osób z trojgiem dzieci, dopłata będzie wyliczana dla maksymalnie 65 mkw. powierzchni, a nie jak dla pozostałych grup ciągle do 50 mkw.

Te zmiany oznaczają, że w stosunku do kwot wypłacanych dzisiaj, rodziny z dwojgiem dzieci otrzymają o 33 proc. większe dopłaty, a z trojgiem dzieci nawet o 160 proc. więcej.

Więcej informacji znajdziesz w poradniku. Zapraszamy do pobrania.

Grażyna Stefańska

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy