METODYKA Webinariów

265 wyświetleń

Webinaria stają się obiecującą alternatywą dla tradycyjnych szkoleń, co jednocześnie uzasadnia ich rosnącą popularność. Chcesz wiedzieć co powoduje, że korzysta z nich tak dużo firm? Jakie są cechy dobrego webinarium? Jak je zaplanować i jak przygotować? Pobierz bezpłatny poradnik.

Kluczową cechą dobrego webinarium są jego elementy interaktywne – możliwość przekazywania, odbierania i omawiania treści. Funkcja interaktywna może być realizowana za pomocą forów dyskusyjnych i czatów online, dostępnych na tej samej stronie internetowej, co webinarium. Podwyższony poziom interakcji, który umożliwia uczestnikom udział w dyskusji sprawia, że szkolenie staje się bardziej zajmujące, a jego efektywność wzrasta.

Ograniczenie kosztów
Cena jest jedną z niewątpliwych zalet webinariów (zwłaszcza, gdy koszty podróży i zakwaterowania są wysokie). Oszczędności, generowane przez szkolenia w formie webinariów mogą obejmować następujące obszary:

• czas poświęcony na szkolenie przez uczestników;
• podróż i zakwaterowanie;
• materiały szkoleniowe;
• ocena szkolenia;
• przygotowanie materiałów po szkoleniu.

Wygoda
Webinaria to oszczędność czasu. Uczestnicy mogą wybrać najdogodniejszy dla siebie czas szkolenia, w którym mogą uczestniczyć także te osoby, które nie mogłyby wziąć udziału w tradycyjnym szkoleniu. Webinaria dostępne są z dowolnego miejsca – jedynym warunkiem jest dostęp do komputera i Internetu. Zwiększa to dostępność uczestników.

Dostępność materiałów po zakończeniu szkolenia
Webinaria dają trenerowi możliwość zarejestrowania sesji na potrzeby innych uczestników (oraz ich udostepnienia „na życzenie”).

Większa otwartość i zniesienie barier komunikacyjnych
Osoby, które obawiają się krytyki czy też negatywnej oceny, stają się bardziej śmiałe i chętniej zadają pytania podczas uczestnictwa w webinariach, gdzie kluczowym elementem jest częściowa anonimowość, a komunikacja nie ma charakteru całkowicie bezpośredniego. Webinaria zachęcają także nieśmiałych uczestników do przedstawiania własnych pomysłów.

Piotr Maczuga

E-book

Digital Knowledge

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Marketing

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy