Jak zoptymalizować zakupy firmy, redukując koszty oprogramowania?

816 wyświetleń

Wydaje Ci się, że w Twojej firmie znów trzeba dokupować nowe programy komputerowe? Sądzisz, że Twojego przedsiębiorstwa problem nielegalnych licencji nie dotyczy? To nieprawda. Przeczytaj ten poradnik i zacznij redukować koszty firmowych zakupów IT.

Fragment poradnika:

Problem zaczyna się od użytkownika
To właśnie oni najczęściej odpowiadają za większość problemów, jakie pojawiają się z nieaktualizowanymi wersjami programów na firmowych urządzeniach czy nielegalnym oprogramowaniem. Instalują często, także nieświadomie, programy z niezweryfikowanych źródeł, nie informując o tym działu IT. Jeśli zaś informują, to Ci albo nie posiadają skutecznych narzędzi do monitoringu oprogramowania albo - w tysiącach innych spraw - temat instalacji i aktualizacji, spychają na ostatnie miejsce.

Obecnie w firmach problemy z zarządzaniem licencjami potęgują również urządzenia mobilne, nad którymi kontrola - poprzez możliwość instalacji wielu aplikacji - staje się coraz bardziej uciążliwa. W branży IT nie jest już żadną tajemnicą, że nie ma w Polsce firmy, w której nie znalazłby się choć jeden komputer z nieaktualnymi licencjami czy nielegalnym oprogramowaniem. W firmach zarządzających licencjami mówi się wprost: „pokażcie nam firmowe komputery, a na pewno znajdziemy w nich oprogramowanie nie spełniające wymogów prawnych”. Dzieje się tak, ponieważ zarządzanie oprogramowaniem to niezwykle skomplikowana, złożona i ciągle zmieniająca się dziedzina.

Ekspert Comparex

Przewodnik

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

IT

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy