Jak zbudować inteligentne biuro

1188 wyświetleń

Inteligentnymi budynkami nazywa się dzisiaj zarówno obiekty technologicznie zaawansowane, jak i energooszczędne. Eksperci CBRE mówiąc o inteligentnym biurze mają na myśli biuro elastyczne, którego funkcjonalność i wyposażenie wynikają z modelu pracy opartej na aktywności.

Obecnie w Polsce w systemie elastycznego biura działa od 3 do 5 proc. najemców (wielu z nich w odniesieniu do jedynie niewielkiej części zespołu), ale zmiana filozofii myślenia o pracy biurowej znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Na czym polega ta zmiana?

Wyposażenie nowoczesnego biura
Jak ma wyglądać i działać przestrzeń dedykowana pracy w czasach, gdy technologie oraz sama praca zmieniają się szybciej niż trwa typowy okres najmu powierzchni, który na rynku polskim przeciętnie wynosi pięć lat?

Proces tworzenia w praktyce
Jak w praktyce wygląda proces tworzenia elastycznego biura? Jak wszystkie dobre produkty, nowoczesne biuro powstaje w wyniku pracy zespołu. Na pierwszym etapie niezbędna jest dobra współpraca menedżera i architekta w roli doradcy, którzy wspólnie stworzą nową wizję dla firmy – jej nowy, pożądany model operacyjny.

Co daje elastyczne biuro?
Oprócz swobody, jaką daje jego użytkownikom, elastyczne biuro wspiera rozwój biznesu umożliwiając szybki wzrost zespołu. W tradycyjnym podejściu każdemu nowemu zatrudnionemu przypisane zostaje nowe stanowisko pracy – którego wytworzenie, według badań CBRE, kosztuje co najmniejSkontaktuj się z nami za pomocą formularza na tej stronieeuro.

Chcesz wiedzieć więcej?
Pobierz poradnik i zobacz czym jest inteligentne biuro, jak je stworzyć i jakie korzyści przynosi użytkownikom powierzchni. Odpowiedzi na te pytania udzielą w poradniku eksperci CBRE, Cushman & Wakefield i JLL.

Grażyna Stefańska

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

IT

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy