Jak zachować ciągłość działań w firmie

350 wyświetleń

Dla firm, których podstawą działania jest kontakt z klientami posiadanie biura zapasowego jest podstawowym elementem zarządzania kryzysowego. Dowiedz się jak zabezpieczyć ciągłość działań twojej firmy.

Można śmiało powiedzieć, że obecnie wysoki poziom dostępności w takich obszarach jak komunikacja, biznes czy informatyka stał się kwestią oczywistą. Dostępność stała się obowiązkowa, szczególnie w relacjach pomiędzy firmą a klientami. Klienci oczekują, że niezależnie od sytuacji, będą mogli załatwić niezbędne formalności, złożyć zapytanie i dostać na nie szybką odpowiedź. Zarządzanie firmą, tak aby sprostać ich wyzwaniom nie jest proste.

Kryzysowe sytuacje
Co zrobić, kiedy z powodu nagłego zalania lub innej katastrofy praca naszego biura zostanie przerwana, a jego renowacja potrwa miesiąc? Zamknąć biuro? Na pewno nie jest to rozwiązanie satysfakcjonujące dla przedsiębiorstwa, które w odpowiedzialny sposób podchodzi do prowadzenia swoich relacji biznesowych.

Co daje biuro zapasowe?
Wiele firm decyduje się w takiej sytuacji na bardziej bezpieczne rozwiązanie, które zapewni im ciągłość działań, jest nim tak zwane biuro zapasowe. Oznacza to, ze firma decyduje się na wybór miejsca, które w wypadku awarii podstawowego ośrodka będzie mogła wykorzystać jako swoje biuro, z którego najważniejsze osoby z punktu widzenia funkcjonowania firmy będą mogły kontynuować swoją pracę. Takie zapasowe biuro jest wyposażone we wszystkie niezbędne do pracy elementy, takie jak infrastruktura teleinformatyczna czy sanitarna.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz poradnik

Natalia Gawłowska

Raport

POLCOM Sp. z o.o.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

IT

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy