Jak wzbogacić się na kryzysie

315 wyświetleń

Zarobić na kryzysie

Każda sytuacja ekonomiczna powoduje, że jedni zyskują, natomiast inni tracą pieniądze. W każdych warunkach, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kryzysem, czy też okresem dobrej koniunktury, istnieją wygrani i przegrani. Jak znaleźć się w gronie tych pierwszych i zarobić na kryzysie?

Weźmy przykład aprecjacji złotego, kiedy wzrasta kurs złotego względem dolara, co powoduje wzrost siły nabywczej naszej waluty krajowej.

Czy silna waluta jest zjawiskiem pożądanym?
To zależy, dla kogo. Dla eksporterów sprzedających towary za granicę i otrzymujących należność w dolarach sytuacja taka powoduje, że otrzymane pieniądze są mniej warte. Z kolei w tych samych warunkach podejmując import i płacąc dolarami, można nabyć towar niższym kosztem. Za jednego dolara musimy zapłacić mniej waluty krajowej.

Nieruchomości
Nieruchomości cechuje duża kapitałochłonność. Ich ceny nie mają takich wahań jak ceny akcji. Cechą rynku nieruchomości jest między innymi lokalny charakter. Ceny nieruchomości w danym miejscu zależą od sił popytu i podaży w danej okolicy.

Rynek kapitałowy
Inwestowanie na rynku kapitałowym nie wymaga aż tak dużych nakładów finansowych, jak inwestycje w nieruchomości. Można nabywać np. jednostki uczestnictwa funduszy inwestujących w nieruchomości czy też akcje firm. Papiery wartościowe cechują się większą płynnością niż nieruchomości.

Złoto
Cechą złota jako inwestycji jest jego łatwa zbywalność, jeżeli chodzi o sztabki o niewielkiej masie. Poza tym złoto jest wymienialne na wszystkie waluty świata. W czasie wojen czy też kryzysów finansowych jest łatwo zbywalne — w przeciwieństwie do papierów wartościowych czy też nieruchomości.

Pobierz bezpłatny e-book dowiedź się jak zarobić na kryzysie.

Nie Podano

E-book

Złote Myśli Sp. z o.o.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Finanse

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy