Jak wybierać i wdrażać rozwiązania chmurowe

285 wyświetleń

Cloud computing zagościł w biznesie na dobre. W dzisiejszych czasach przedsiębiorca może zrealizować z wykorzystaniem chmury niemal wszystkie swoje procesy biznesowe. To łatwiejsze, szybsze i tańsze niż używanie tradycyjnych metod.

W ostatnich latach na polskim rynku obserwujemy znaczący rozwój usług do przetwarzania danych w chmurze. Zjawisko to ma szczególne znaczenie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). To nowy etap w rozwoju technologicznym naszej cywilizacji. Czy tego chcemy, czy nie, prędzej czy później chmura zagości również w naszej firmie. Dobranie odpowiedniego rozwiązania chmurowego to w związku z tym kluczowa, strategiczna decyzja, od której zależy działanie oraz rozwój firmy w przyszłości.

Jak wybrać rozwiązanie chmurowe, co się z tym wiąże, na jakie zagrożenia należy uważać oraz czego spodziewać się w przyszłości – o tym wszystkim przeczytasz pobierając poradnik „Jak wybrać i wdrażać rozwiązania chmurowe”.

Cloud computing umożliwia firmom sektora MSP dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych, których wdrożenie w modelu tradycyjnym byłoby nieosiągalne z powodu wysokich kosztów. Wykorzystanie tych samych rozwiązań w modelu usługowym pozwala zaoszczędzić nie tylko środki ponoszone na inwestycje w infrastrukturę, ale także czas niezbędny na ich wdrożenie.

Firma w chmurze – bezpieczna czy nie?
Popularność chmury rośnie, a wraz z tym upadają kolejne mity dotyczące wynajmu oprogramowania. Zdarza się, że firma nawet nie jest świadoma, iż w swojej codziennej pracy wykorzystuje model cloud computing – to pokazuje, jak bardzo naturalna staje się chmura w dzisiejszym świecie. Z oprogramowania oferowanego w modelu cloud korzystają firmy każdej wielkości, ale oczywiście najpowszechniej sięgają po nie przedsiębiorstwa z sektora MSP. Według badań przeprowadzonych przez PMR aż 64 proc. małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z chmury.

Piotr Czauderna

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

IT

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy