Jak rozwiązywać konflikty?

979 wyświetleń

Każda strategia rozwiązywania konfliktów ma swoje wady i zalety. Czy wiesz, jaki styl i dlaczego preferujesz? Czy jest możliwe, abyś nauczył się wykorzystywać również inne techniki?

Fragment poradnika:

Według modelu Thomasa – Kilmanna istnieje pięć podstawowych strategii rozwiązywania konfliktów. Są one wyznaczone poprzez dwa kryteria: stopień asertywności oraz stopień kooperacyjności (czyli gotowości do współdziałania). Wyobraźmy sobie, że na osi x mamy zaznaczony stopień kooperacyjności (od niskiego do wysokiego), zaś oś y wskazuje na stopień asertywności (od niskiej do wysokiej).

Rywalizacja, czyli konkurowanie. Taka postawa cechuje osoby o wysokiej asertywności oraz o niskiej kooperacyjności (czyli małej chęci do współpracy). Osoba, która wybiera tą taktykę chce ugrać jak najwięcej dla siebie i nie liczy się z potrzebami drugiej strony. Taką strategię często wybierają osoby mające przewagę nad drugą stroną i świadomie chcące z tej przewagi skorzystać. Działają tak również ci, którzy czerpią przyjemność z samej rywalizacji (innymi słowy konkurowanie jest dla nich swoistą motywacją)...

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do pobrania naszego poradnika.

Anna Daria Nowicka

E-book

Nes Healthcare Polska

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Zarządzanie

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy