Jak maksymalnie wykorzystywać swój czas

349 wyświetleń

Efektywne zarządzanie czasem

Czas jest ograniczonym zasobem. Nie może być składowany ani kupiony. Może być jedynie dobrze spożytkowany. Niewykorzystany nigdy nie powróci. Zobacz jak wykorzystać go efektywniej.

Najczęstsze problemy związane z zarządzaniem czasem
Czasem błahe sprawy mają wielki wpływ na realizację ogromnych planów. Tak jest w przypadku organizowania miejsca pracy. Problem pojawia się wtedy, gdy Twoje biurko – wstawione do pokoju po to, abyś na nim pracował, pisał itp. – zostaje pozbawione swojej podstawowej funkcji. Nie można na nim pisać. Wszystko przez rosnącą z dnia na dzień gorę papierów. Dlatego spędzasz czas na szukaniu. Ile rzeczy zapomnisz, ponieważ odpowiedni papier stracisz z oczu z powodu bałaganu?

Zainwestuj czas, by zyskać czas
Kiedy ktoś narzeka, że nie ma czasu i nie chce słyszeć o usprawnieniu swoich codziennych działań, pytam: „Dlaczego nie chcesz poświęcić czasu, skoro ta inwestycja zwróci ci się wielokrotnie?”. Musisz zainwestować czas, aby później go zyskać. Także – aby zyskać pieniądze.

Efektywne wykorzystanie czasu w nauce języków
Podstawowym błędem popełnianym przez osoby uczące się języków jest brak systematyczności. Lepiej poświęcić 20 minut dziennie na naukę niż uczyć się raz w tygodniu przez kilka godzin. Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na efektywność jest wizualizacja. Kiedy zostałem słuchaczem college'u języka angielskiego, poznałem różne metody wykorzystania wizualizacji w nauce języków. Nie są one niczym nowym, chociaż niewiele osób o nich wie i z nich korzysta.

Efektywne wykorzystanie czasu a odpoczynek
Może się wydawać, że czas poświęcony na odpoczynek jest czasem straconym – w końcu wtedy nie wykonuje się żadnej pracy. Regularny odpoczynek jest warunkiem efektywnej pracy. Frederick Taylor dokonał interesującego odkrycia3. Do eksperymentu wybrał jednego z robotników pracujących w hucie. Przy pracy cały czas towarzyszył mu człowiek, który wydawał mu polecenia, kiedy ma pracować, a kiedy odpoczywać.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz bezpłatny poradnik

Nie Podano

E-book

Złote Myśli Sp. z o.o.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Zarządzanie

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy