Firmy z sektora TSL a rosyjskie embargo

290 wyświetleń

Rosyjskie embargo napędziło strachu wielu przedsiębiorcom, zwłaszcza tym z sektora TSL. TSL jest jedną z tych branż, które embargo dotknęło najbardziej. Przejawia się to choćby w spadku liczby zleceń, który odczuły zwłaszcza firmy zorientowane na przewóz samochodowy z Polski do Rosji. W poradniku opisaliśmy sposoby, które pomogą firmą z sektora TSL poradzić sobie, lub zminimalizować skutki rosyjskiego embarga. Są to przede wszystkim: cross-trade, poszukiwanie nowych rynków zbytu oraz dywersyfikacji działalności. Jeżeli więc działasz w sektorze TSL i rosyjskie embargo przeszkadza Ci w prowadzeniu działalności, zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wskazuje jak przeciwdziałać jego negatywnym skutkom.

Sektor TSL jest jednym z tych, który embargo dotknęło najbardziej. Przejawia się to choćby w spadku liczby zleceń, który odczuły zwłaszcza firmy zorientowane tylko na przewóz samochodowy z Polski do Rosji. Sytuacja ta spowodowała odczuwalny spadek zarobków.

Jak podkreśla Robert Składowski, prezes zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług, „Nałożenie przez Rosję embarga silnie odczuli ci przedsiębiorcy, dla których Rosja stanowiła główny kierunek zbytu (producenci owoców, firmy z sektora TSL). Nie jest łatwo z dnia na dzień zmienić cel obranych działań. W sytuacji, w jakiej znalazło się wielu przedsiębiorców, konieczna jest pomoc państwa.

Agata Wiewióra

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

TSL

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Popularne zapytania:

  • dystrybucja
  • logistyka

Inne poradniki tej firmy