Faktoring pomaga branży hotelarsko-eventowej

60 wyświetleń

Agencje i hotele rywalizują o zlecenia zakresem oferowanych usług, doświadczeniem, a przede wszystkim ceną oraz warunkami umowy, a zwłaszcza terminem płatności. Standardem w tej branży są 60- czy nawet 90-dniowe terminy. Jest to opcja bardzo wygodna dla klienta, który ma kilkadziesiąt dni na uregulowanie rachunku, ale niekorzystana dla firmy, która w związku z organizacją wydarzenia ponosi szereg kosztów.

Długie oczekiwanie na uregulowanie należności przez kontrahentów to bolączka wielu firm. To także duże zagrożenie dla ich płynności finansowej, a tym samym bieżącej działalności. Jednak na konkurencyjnym rynku faktury z odroczonym terminem spłaty to standard, z którego firmy chcące pozyskać klientów nie mogą zrezygnować. Taki problem dotyczy w szczególności branży hotelarskiej i eventowej.

Faktorzy współpracują chętniej
Hotele i agencje eventowe niejednokrotnie doświadczają problemu z uzyskaniem wsparcia ze strony banków i wyspecjalizowanych instytucji. Faktorzy chętniej współpracują z firmami, które mają grono stałych odbiorców usług i towarów. Raz rozpoczęta procedura faktoringowa może być wtedy kontynuowana przy kolejnych fakturach, co znacznie ułatwia pracę i stanowi pewnego rodzaju oszczędność.

Faktoring, czyli…
Ideą faktoringu jako formy finansowania działalności przedsiębiorstwa jest pozyskiwanie środków finansowych wcześniej, niż wynika to z terminu zapadalności wierzytelności handlowych. Zamiast czekać 60 dni bądź dłużej, pieniądze za daną usługę trafią na konto w zaledwie kilka dni od jej wykonania. Faktoring jest zatem odpowiedni dla wszystkich podmiotów wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności, a więc także hoteli i firm eventowych.

Poradnik powstał przy współpracy z Arkadiuszem Kleszczem, prezesem zarządu Faktorama.

Grażyna Stefańska

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy