Ergonomia komputerowego stanowiska pracy - ErgoTest 2015

361 wyświetleń

Wyniki najnowszego raportu z badania Fellowes Ergotest wykazały, że aż 51,6 proc. stanowisk pracy nie spełnia wymogów ergonomii. Oznacza to, że większość polskich pracodawców nie zapewnia swoim pracownikom odpowiednich warunków do pracy, narażając ich tym samym na poważne schorzenia, spadek motywacji, a co za tym idzie również straty finansowe firmy.

Jakie inne alarmujące dane o pracy w polskich biurach obnażył raport Ergotest? Chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj raport o ergonomii stanowisk pracy i zobacz czy ten problem dotyczy też Twojej firmy.

Jak oswoić biuro?
Przeciętny człowiek, zatrudniony na pełen etat, spędza w pracy ok. 2000 godzin, co stanowi blisko 1/4 jego czasu w roku. To sprawia, że samo miejsce w pracy jest dla nas szczególnie ważne, a jego otoczenie ma na nas silniejszy wpływ, niż nasi znajomi, czy krewni, z którymi spędzamy zaledwie kilka dni w roku. Człowiek musi oswoić miejsce pracy, tak jak każde inne, w którym żyje na co dzień.

Ergonomia, czyli…
Ergonomia jest nauką o przystosowaniu człowieka do pracy i pracy do człowieka. Chodzi tu o optymalne dostosowywanie narzędzi pracy, urządzeń, maszyn, czy technologii do potrzeb i wymagań fizjologicznych, psychologicznych i społecznych jednostki. Otoczenie pracy powinno być użyteczne dla człowieka, ale nie powinno czynić szkód w jego organizmie.

Główne wnioski z badania
Wyniki ostatniego badania Ergotest jednoznacznie wskazują na istniejący problem w polskich firmach w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ergonomia stanowiska pracy jest częścią obszaru BHP, często pomijaną. Zasady ergonomii nie są albo znane albo są bagatelizowane przez pracodawców. Istnieje spore prawdopodobieństwo braku świadomości wymogów ergonomii wśród przynajmniej części pracowników, którzy nie egzekwują swoich praw.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz bezpłatny poradnik.

Agata Wiewióra

Raport

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

HR

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy