Digitalizacja dokumentów w firmie

446 wyświetleń

Czy Europa całkowicie pozbędzie się papieru?

Odpowiedź na to pytanie winna brzmieć jako zdecydowane „nie”. Całkowite porzucenie papieru pozostaje utopijnym celem, ponieważ papier po prostu doskonale się sprawdził na przestrzeni wieków. Radykalne zmniejszenie zużywanego papieru jest jednak w pełni osiągalne. Promowanie ograniczenia zużycia papieru w pracy i w życiu łączy zarówno zalety ekologiczne, jak i ekonomiczne. Pojawiło się wiele inicjatyw na rzecz digitalizacji dokumentów, zarówno po stronie rządowej jak i biznesowej, istnieją już wypróbowane i sprawdzone rozwiązania techniczne służące do uzyskiwania cyfrowych dokumentów. Instytucje państwowe wyposażone w odpowiednie skanery wraz z oprogramowaniem mogą nie tylko zamienić papier w cenną informację cyfrową, lecz także powiązać uzyskane dane z innymi aplikacjami.

Digitalizacja dokumentów
Coraz więcej firm i instytucji przerzuca się z informacji papierowej na dane cyfrowe. Zdają sobie sprawę, że „biznes prowadzony z szybkością papieru” w ciągu zaledwie kilku najbliższych lat stanie się nieopłacalny. Opinię tę podzieliło 68 procent respondentów badania pod nazwą „Paper Wars 2014 – an Update from the Battlefield” przeprowadzonego przez Association for Information and Image Management (AIIM).

Międzynarodowe badanie doprowadziło do dalszych wniosków: zwiększone możliwości przeszukiwania i udostępniania dokumentów biznesowych są najsilniejszą motywacją do skanowania danych zawartych na papierze.

Piotr Czauderna

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Popularne zapytania:

  • digitalizacja dokumentów

Inne poradniki tej firmy