CV okiem rekruterów

3126 wyświetleń

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, przygotowując dokumenty aplikacyjne? Co najlepiej zawrzeć w przesyłanym CV, aby przekonać do siebie pracodawcę? To pytania, które zadaje sobie każda osoba poszukująca pracy. Odpowiednio przygotowane CV ma kluczowe znaczenie w procesie rekrutacji i jest przepustką do dalszych rozmów z potencjalnym
pracodawcą. Dlatego Pracuj.pl postanowił sprawdzić, które elementy CV są najbardziej istotne dla rekruterów i jak wiele uwagi im poświęcają.

W tym celu zaprosił do udziału w badaniu specjalistów, którzy na co dzień weryfikują nadsyłane do pracodawców CV. Wykorzystano w nim nowoczesną metodę badawczą – eyetracking. Polega ona na śledzeniu uwagi wzrokowej badanego. Profesjonalni rekruterzy przeanalizowali i wytypowali najlepsze CV. W trakcie badania dokonano ponad 200 pomiarów. Analiza eyetrackingowa pozwoliła wyciągnąć wnioski dotyczące preferencji rekruterów i rzetelnie sprawdzić, które elementy CV faktycznie przykuwają ich uwagę. To pierwsze w Polsce usystematyzowane badanie eyetrackingowe, w którym materiałem badawczym były dokumenty aplikacyjne.

Agnieszka Bieniak

Raport

Grupa Pracuj Solutions Sp. z o.o.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

HR

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika