Co buduje zaangażowanie pracowników i dlaczego jest to ważne

5547 wyświetleń

Amerykańskie firmy tracą rocznie 11 miliardów dolarów z powodu rotacji pracowników (według Bureau of National Affairs).

Sprawdź w jaki sposób Twoja organizacja może z sukcesem zdobyć zaangażowanie pracowników i poprawić osiągane wyniki!

Fragment poradnika:

Co sprawia, że jedna firma odnosi większe sukcesy od innej? Czy dzieje się tak z powodu lepszych produktów, usług, strategii, technologii lub struktury kosztów? Oczywiście, wszystkie te czynniki przekładają się na lepsze wyniki biznesowe, ale też wszystkie z nich można z czasem powielić. Czynnikiem decydującym o utrzymującej się przewadze konkurencyjnej – a tym samym o zwrocie z inwestycji, wartości przedsiębiorstwa i jego długotrwałej sile – są ludzie tworzący firmę. Z wielu przeprowadzonych badań wynika, że pracownicy zaangażowani osiągają o wiele lepsze rezultaty niż zespoły, które nie są zaangażowane. W walce o przewagę konkurencyjną, w której pracownicy są kluczem do zwycięstwa, pozyskanie zaangażowania jest zatem najważniejszym celem.

Przeprowadzono wiele badań dotyczących poziomu zaangażowania, jednak niewiele z nich dotyka sedna sprawy, czyli czynników odpowiadających za zaangażowanie pracowników. Dale Carnegie wspólnie z firmą MSW Research przeprowadził badanie dotyczące strukturalnych i emocjonalnych aspektów wpływających na zaangażowanie pracowników. W badaniu uczestniczyła reprezentatywna grupa 1500 zatrudnionych osób. Wykazało ono, że wśród wielu czynników wpływających na zaangażowanie pracowników, trzy mają decydujące znaczenie:

- Relacje z bezpośrednim przełożonym
- Zaufanie do kadry zarządzającej
- Duma z pracy dla firmy

Zdaniem badanych, najważniejsza jest relacja z bezpośrednim przełożonym. To właśnie jego nastawienie i działania mogą wzmocnić zaangażowanie pracowników albo stworzyć atmosferę pracy, w której zaangażowanie znika. Respondenci zwrócili ponadto uwagę na zaufanie do kadry zarządzającej wyższego szczebla, wskazując, że kluczowa dla ich zaangażowania jest umiejętność top managementu prowadzenia firmy w dobrym kierunku, otwartej komunikacji dotyczącej sytuacji organizacji oraz brania pod uwagę wkładu poszczególnych osób. Inne czynniki wpływające na zaangażowanie to traktowanie pracowników z szacunkiem, uwzględnianie ich systemu wartości oraz dbałość o satysfakcję i zadowolenie.

Jako światowy lider w dziedzinie szkolenia i rozwoju w miejscu pracy, Dale Carnegie Training przygotowuje Białe Księgi. Badają one zagadnienia biznesowe ważne dla odniesienia rynkowego sukcesu.

Pobierz je bezpłatnie: http://www.dalecarnegie.com.pl/knowledge_center/white_papers/

Anita Dybala

Materiał szkoleniowy

Dale Carnegie Training Poland

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Zarządzanie

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Popularne zapytania:

  • budowanie zaangażowania pracowników

Inne poradniki tej firmy