Bezpieczeństwo IT w administracji publicznej

72 wyświetleń

Jesteś przedstawicielem administracji publicznej i odpowiadasz za bezpieczeństwo IT w swojej firmie? Wirtualizacja serwerów może zwiększyć jego poziom. Zobacz, co dzięki temu rozwiązaniu zyskał Urząd Miasta Krakowa.

Większa dostępność
– Migrowaliśmy do Polcom Data Center serwer poczty elektronicznej i serwer plików – korzysta z tego każdy w UMK. Są to usługi o tyle krytyczne, że bez nich nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania UMK na co dzień. Efektem jest większa dostępność do danych, czyli poprawa ich bezpieczeństwa – powiedział Grzegorz Żych, dyrektor Wydziału Informatyki UMK.
Jak się okazuje, oprócz znacznej poprawy bezpieczeństwa przesyłanych danych takie rozwiązanie pozwoliło na optymalizację czasu pracy.
– Umieszczenie danych w data center odciąża tez naszych pracowników od realizacji części codziennych zadań administracyjnych – dzięki temu mają oni czas na realizację bardziej istotnych rzeczy – mówi Grzegorz Żych.

Bezpieczeństwo 24h na dobę
Tomasz Wosik, kierownik Referatu Zarządzania Infrastrukturą Teleinformatyczną Wydziału Informatyki UMK dodaje, że najważniejsza z punktu widzenia pracy Urzędu jest opieka 24 godziny na dobę oraz szybki czas reakcji jaki zapewnia zewnętrzny usługodawca.
– Jest to dla nas niezwykle istotne ponieważ serwery plików i systemy komunikacji, które działają w oparciu o moc obliczeniową udostępnianą przez Polcom, przetwarzają także dane prawnie chronione oraz korzystają z nich wszyscy pracownicy urzędu (około 2500 osób) – mówi Wosik. – Co za tym idzie zaburzenie pracy systemu mogłoby skutkować dużą dezorganizacją pracy urzędu oraz zamętem komunikacyjnym.

Innowacyjne podejście
Dla administracji publicznej w wielu krajach korzystanie z chmury obliczeniowej stało się codziennością, ponieważ pozwala ona na znaczne obniżenie kosztów oraz na zwiększenie bezpieczeństwa danych. W Polsce instytucje publiczne coraz częściej korzystają z tego typu rozwiązań, ponieważ widzą w nich duże możliwości rozwoju oraz pełną elastyczność w stosunku do aktualnych potrzeb.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz poradnik

Natalia Gawłowska

Raport

POLCOM Sp. z o.o.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy