Bezpieczeństwo IT

557 wyświetleń

Bezpieczeństwo IT to ostatnio jeden z najgorętszych biznesowych tematów. Każdy przedsiębiorca prędzej czy później musi zmierzyć się z tematem zabezpieczenia drogocennych interesów swojej firmy, również na tym polu.

Co ciekawe eksperci wskazują bezpieczeństwo IT jako najbardziej newralgiczną kwestię we współczesnych przedsiębiorstwach, a zarazem o bezpieczeństwie IT mówi się, że jest najbardziej zaniedbywanym i lekceważonym tematem przy prowadzeniu firmy.

O najważniejszych zagrożeniach IT oraz jak zadbać o bezpieczeństwo IT w swojej firmie dowiesz się pobierając poradnik.

Ludzka psychika to najsłabsze ogniwo
Podawanie przez telefon własnych danych osobie podszywającej się pod pracownika banku, bezmyślne wypełnianie ankiet i mechaniczne akceptowanie zgody na przetwarzanie danych osobowych – podatni na socjotechnikę, sami zapraszamy hakerów na nasze konta bankowe. Jedynym zabezpieczeniem przed takimi atakami jest edukacja.

Bezpieczeństwo w internecie
Cyberprzestępcy najczęściej wysyłają wiadomości e-mail lub SMS udające wiadomości z banku z prośbą o weryfikację lub podanie danych. Mimo iż takie ataki są nagłaśniane w mediach, to nadal są skuteczne i pewne grono klientów banków wciąż się na nie nabiera. Tak samo bezmyślnie niektórzy internauci otwierają załączniki w podejrzanych wiadomościach o wycieczkach, konkursach lub nagrodach. Wystarczy, że użytkownik poczty otworzy taki pdf czy zdjęcie i już jest narażony na bezpośredni atak hakerski.

Jakie inne sposoby wykorzystują hakerzy? I jak dbać o bezpieczeństwo IT i bezpieczeństwo w sieci? Dowiesz się, pobierając poradnik.

Piotr Czauderna

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

IT

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy