10 prognoz Union Investment TFI na 2015 r.

133 wyświetleń

Poradnik powstał we współpracy ze Zbigniewem Jakubowskim, wiceprezesem zarządu Union Investment TFI, gdzie odpowiada za pion inwestycyjny. Jego dewizą w zarządzaniu jest patrzenie w przyszłość – przewidywanie trendów rynkowych oraz konsekwencja w działaniu.

Rynki kapitałowe od zawsze rządzą się swoimi prawami, ale ostatnie lata stały się bardziej wymagające dla inwestorów, którzy nieustannie zadają sobie pytania: w co inwestować czy jak grać na giełdzie? Ekspert Union Investment TFI, podpowiada, że warto mieć portfel skonstruowany ze starannie wyselekcjonowanych funduszy akcji i obligacji inwestujących zarówno globalnie, jak i lokalnie. Jeśli zaś inwestujemy samodzielnie, musimy się przygotować na wzmożoną czujność i błyskawiczne zmiany alokacji w zależności od tego, jak będzie kształtowała się sytuacja na świecie.

Polski rynek akcji – do góry, ale istotna będzie selekcja
Rok 2015 powinien być całkiem udany dla polskiej giełdy. Indeks WIG może urosnąć o kilka procent, a w sprzyjających warunkach nawet 8-10%. Dla sentymentu na warszawskim parkiecie ważne będą skutki luzowania ilościowego ze strony EBC.

Polska giełda - na jakie branże warto postawić?
W 2015 r. stawialibyśmy przede wszystkim na wybrane małe i średnie spółki przemysłowe, handlowe i usługowe, mocno wyeksponowane na dynamikę polskiego PKB i popyt wewnętrzny – najlepiej z ekspozycją na eksport do Europy Zachodniej.

Akcje amerykańskie
Choć sytuacja makroekonomiczna USA w tym roku będzie się poprawiać, na Wall Street trzeba się liczyć również z realizacją historycznego scenariusza związanego z poziomem stóp procentowych.

Prognozy dla rynku obligacji
W naszej ocenie ten rok nie będzie już tak udany dla polskich obligacji, jak dwa poprzednie. Mimo to zyski, w zależności od ryzyka portfela oraz aktywności zarządzającego, mogą sięgnąć od ok. 2% do 4%.

Sprawdź, gdzie warto pomnażać kapitał i w co inwestować. Pobierz bezpłatny poradnik.

Grażyna Stefańska

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Finanse

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy