Obrót wierzytelnościami – jak efektywnie zarządzać portfelem należności?

344 wyświetleń

Obrót wierzytelnościami i sprawne zarządzanie nimi to nieodzowny element współczesnego biznesu. Jego celem jest zapobieganie powstawaniu przeterminowanych należności, a także ich odzyskiwanie. Firma, która wie, jak we właściwy sposób obracać wierzytelnościami, zapewnia sobie zwiększoną płynność finansową.

Należy pamiętać, że problem długów to nieodzowny element dzisiejszej rzeczywistości. Dlatego jeśli i Tobie zdążają się nierzetelni kontrahenci, którzy nie płacą na czas, koniecznie przeczytaj nasz poradnik „Obrót wierzytelnościami – jak efektywnie zarządzać portfelem należności?”, gdzie znajdziesz cenne rady m.in. na temat skutecznego obrotu wierzytelnościami.

Z poradnika dowiesz się:
• Co wpływa na rozwój rynku zarządzania wierzytelnościami?
• Kto działa na tym rynku?
• Co zapewnia efektywność w zarządzaniu wierzytelnościami?
• Jak stworzyć skuteczną strategię obrotu wierzytelnościami?

100-procentowa skuteczność w windykacji należności
Zarządzanie wierzytelnościami to proces złożony i długotrwały, jednak dobrze zaplanowany i odpowiednio przeprowadzony może być w blisko 100-proc. skuteczny. Efektywne zarządzanie należnościami powinno opierać się jednak na rzetelnym rozpoznaniu specyfiki działalności klienta i jego potrzeb. To połowa drogi do sukcesu. Drogą połowę zapewnią profesjonalne usługi, wyspecjalizowana kadra oraz skuteczne narzędzia, oferowane wyłącznie przez największych rynkowych graczy branży zarządzania wierzytelnościami.

Okiem eksperta
Autorem poradnika jest Sławomir Szarek, współtwórca i prezes zarządu Casus Finanse, ekspert rynku outsourcingu usług finansowych oraz obszaru zarządzania ryzykiem biznesowym. Obecnie odpowiedzialny za strategię i kierunki rozwoju Grupy Casus Finanse, a także za kluczowych klientów Grupy i relacje inwestorskie.

Agata Wiewióra

E-book

Nowoczesna Firma S.A.

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Finanse

Pobierz za darmo

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi materiałami. Na podany adres email wysłaliśmy link do pobrania poradnika

Inne poradniki tej firmy